Jūs varat pievienot attēlu (jpg, jpeg vai png failu) savam ierosinājumam platformā. Pašlaik nav iespējams pievienot attēlus komentāriem. Ierosinājumiem un komentāriem var pievienot arī hipersaites, piemēram, uz tīmekļa avotu vai PDF dokumentu, tomēr šis ārējais saturs netiks ņemts vērā ziņojumu un analīzes ietvaros.
Tikai ierosinājuma autors var izdarīt grozījumus pirmajās 30 minūtēs pēc publicēšanas. Pēc šī perioda ierosinājums ir bloķēts, un turpmāki grozījumi nav iespējami. Tomēr ierosinājumu joprojām var atsaukt.
Lai gan nav iespējams grozīt citu pilsoņu ierosinājumus, jūs varat izteikt savu viedokli un formulēt ieteikumus par jebkuru ierosinājumu, izmantojot funkciju “Komentārs”.
Komentāri un ierosinājumi tiks automātiski iztulkoti un pieejami visās 24 oficiālajās ES valodās neilgi pēc to publicēšanas. Precīzs laiks var atšķirties atkarībā no sistēmā iesniegto pieprasījumu skaita.
Gadā izskatīto tematu skaits un katra temata grafiks būs atkarīgs no Komisijas lēmuma. Nav noteikts ne minimālais gadā izskatāmo tematu skaits, ne konkrēts laiks, kurā temats paliks atvērts diskusijām platformā.
Pašlaik balsošana nav iespējama, bet šī iespēja varētu tikt aktivizēta turpmākajām debatēm. Tomēr iedzīvotāji var “apstiprināt” ierosinājumus.
Pilsoņu iesaistes platformas galvenais mērķis ir ļaut tiem piedalīties ES politikas veidošanā. Turklāt citas atjauninātā portāla “Izsakiet viedokli” platformas ļauj pilsoņiem piedalīties pašreizējās politikas apspriešanā un atbalstīt un/vai popularizēt Eiropas pilsoņu iniciatīvas.
Tematus pašlaik virza Komisijas politiskā programma, jo ierosinājumiem ir jābūt saistītiem ar pašreizējās politikas veidošanas procesiem. EPI ir vēl viens instruments, kas pieejams, lai kaut ko iekļautu darba kārtībā.
Iedzīvotāji redzēs savu ierosinājumu analīzi jau pašā platformā. Ja ierosinājumi būs saistīti ar klātienes līdzdalības procesu, tādu kā Eiropas pilsoņu paneļdiskusija, tie tiks ņemti vērā arī apspriedēs uz vietas. Atsauksmes par ierosinājumu ietekmi būs pieejamas platformā un paneļdiskusijas gadījumā — pilsoņu ziņojumā, ko līdz ar attiecīgo politikas iniciatīvu pieņēmusi komisāru kolēģija.
Pakāpeniski tiks izveidotas kategorijas (sk. informāciju iepriekš par ierosinājumu analīzi). Tomēr pašlaik ierosinājumi tiek parādīti pēc nejaušības principa ikreiz, kad tiek īstenota jauna piekļuve platformai, lai neviens ierosinājums netiktu priviliģēts un nesaņemtu vairāk viedokļu tā novietojuma dēļ.
Tāpat kā konferencē par Eiropas nākotni un iepriekšējās Eiropas pilsoņu paneļdiskusijās, pilsoņu ziņojums būs pieejams platformā.
Jā, ir iespējamas tādas aptaujas un anketas, kurās ir tikai daži jautājumi.
Pilsoņu iesaistes platforma nav pilnīgi jauna platforma. Tās pamatā ir konferences par Eiropas nākotni digitālā platforma; tās vizuālā identitāte tika pārveidota, lai atspoguļotu to, ka tagad tā ir Eiropas Komisijas projekts. Tika uzlabotas arī dažas platformas funkcijas, pamatojoties uz pieredzi, kas tika gūta no tiešsaistes līdzdalības, kad notika konference par Eiropas nākotni.
Pilsoņu iesaistes platforma tika izveidota pēc konferences par Eiropas nākotni sekmīgās daudzvalodu digitālās platformas parauga, kuras pamatā savukārt bija atvērtā pirmkoda līdzdalības demokrātijas platforma Decidim.
Decidim tika izraudzīta pēc tam, kad padziļināti tika izanalizētas vadošās pilsoņu tiešsaistes līdzdalības platformas, kā patentētās, tā atklātā pirmkoda platformas. Analīzē tika novērtēta aptuveni 20 dažādu platformu piemērotība un tehniskā kapacitāte, izmantojot iepriekš noteiktus kritērijus, kuri ietvēra apspriešanas potenciālu, moderēšanas rīkus, dalībnieku ierosinājumu analīzi un sintēzi, daudzvalodību, lietotāju autentifikācijas mehānismus, plašāka piemērojuma potenciālu, sadarbspēju, piekļūstamību un atbilstību VDAR, datu īpašumtiesības, drošību un licencēšanas modeli.
Pilsoņu iesaistes platformas pamatā ir atklātā pirmkoda līdzdalības demokrātijas platforma Decidim: https://decidim.org/ . Decidim platforma ir lielā mērā pielāgojama un konfigurējama attiecībā uz digitālo funkcionalitāti un izskatu un piedāvā visdažādākos līdzdalības moduļus, kurus var papildus pielāgot un kombinēt, lai īstenotu vēlamo iesaistes procesu.
Pilsoņu iesaistes platformas dalībnieku autentifikācija tiek veikta, izmantojot Eiropas Komisijas “EU Login” autentifikācijas pakalpojumu. Viena no šī pakalpojuma izmantošanas priekšrocībām ir tā, ka tas darbojas kā vienots lietotāju autentifikācijas punkts plašam Komisijas informācijas sistēmu klāstam. Ja jums jau ir “EU Login” konts saistībā ar citu Komisijas dienestu, varat pieteikties portālā “Izsakiet viedokli”, liekot lietā šo kontu, un izmantot pilntiesīgu piekļuvi šai tiešsaistes ekosistēmai, kas ietver i) Pilsoņu iesaistes platformu, ii) Eiropas pilsoņu iniciatīvu un iii) sabiedriskās apspriešanas un atsauksmes. Lai reģistrētos, ir vajadzīga tikai derīga e-pasta adrese. Tādējādi pilsoņu dalība ir ļoti vienkārša.
Gandrīz visām ES valstu iestādēm ir katrai sava autentifikācijas sistēma, tāpēc vienotas sistēmas izmantojums un ieviešana ir problemātiska. Turklāt ES valstu ieviestās autentifikācijas sistēmas neļauj netraucētu pārrobežu piekļuvi. “EU Login” autentifikācijas pakalpojums ļauj ieviest vienotu sistēmu, ko var izmantot jebkura persona neatkarīgi no tās atrašanās vietas vai valstspiederības.
Platforma ir atvērta visiem ES iedzīvotājiem. Tā kā ierosinājumus un komentārus apkopojam no tik plašas auditorijas un gādājam, lai iesaistes un dalības process būtu pēc iespējas pieejamāks, mēs ceram ierosinājumus saņemt no daudziem citiem cilvēkiem, ne tikai no lobistiem. Ierosinājumu analīze ļauj noteikt arī potenciālo interešu pārstāvju ietekmi.
Platforma izmanto Eiropas Komisijas “EU Login” pakalpojumu dalībnieku autentificēšanai. Pat ja lietotāji var izveidot vairākus “EU Login” kontus ar dažādām e-pasta adresēm, platformā sniegto ierosinājumu analīze ļauj noteikt līdzīgus vai divkāršus ierosinājumus, kā arī potenciālu interešu pārstāvju ietekmi. Ir ieviesta strikta moderācijas politika, lai vērstos pret ļaunprātīgām darbībām, surogātpasta programmatūru un citiem tehnoloģiskiem uzbrukumiem platformai.
Platformā iesniegto ierosinājumu (piemēram, priekšlikumu un komentāru) analīze daļēji tiek veikta, liekot lietā automatizētus tekstizraces rīkus un nepārtrauktu validāciju, ko veic cilvēks, t. i., tiek veikta arī manuāla analīze. Automatizētās analīzes pamatā ir šādi aspekti:
Kategorizācija: ierosinājuma teksta atslēgvārdu izmantojums, lai tos iedalītu kategorijās, kas diskusijā noteiktas par prioritāti
Klasterizācija: saistītu ierosinājumu grupu meklēšana.
Gandrīz identisku ierosinājumu atklāšana, lai palīdzētu atklāt kampaņas.
Ja iespējams, tiek iekļauta viedokļu izguve un citas pieejas, lai identificētu būtisku informāciju, kuru būtu vērts izpētīt sīkāk.
Tā pamatā ir kvalitatīva analīze, bet tajā tiek ņemts vērā arī apstiprinājumu vai komentāru skaits kā viens no dažādajiem analizētajiem aspektiem.
Pilsoņu iesaistes platformas tīmekļseminārā prezentētie informatīvie slaidi un papildu popularizējoša informācija tiks darīta pieejama Pilsoņu iesaistes platformā.
Komisija meklē veidus, kā uzrunāt Eiropas iedzīvotājus. Tiek organizētas vairākas kampaņas par platformā publicētajiem tematiem. Mēs arī mudinām ikvienu iedzīvotāju izplatīt šo informāciju un aicināt savas ģimenes un draugus piedalīties.
Platforma ir atvērta un pieejama visiem. Organizācijas līdz ar to var vienkārši iesniegt savus ierosinājumus tāpat kā jebkurš cits iedzīvotājs vai, izmantojot funkciju “pasākums”, pastāstīt par diskusijām, kas aizvadītas viņu pasākumos (kā tas tika darīts Konferences par Eiropas nākotni laikā).
Šie dati ir pieejami plašai sabiedrībai, lai veicinātu piekļuvi politiskā sektora informācijai un šīs informācijas atkalizmantošanu nolūkā veicināt iedzīvotāju dalību politiskajā un sociālajā dzīvē un publiskā sektora iestāžu caurskatāmību. Plašāka informācija par Eiropas Komisijas atvērto datu politiku ir pieejama šeit.