- Vita a „Gyűlölet a társadalomban” témában
Mit tehetünk a gyűlölet ellen, és hogyan növelhetjük a kölcsönös tiszteletet társadalmainkban? Van Önnek olyan javaslata, amely segítheti az Európai Bizottság munkáját a gyűlöletbeszéd és a gyűlölet-bűncselekmények elleni küzdelem terén?
Ez az a fórum, ahol megoszthatja elképzeléseit és párbeszédet folytathat más polgárokkal.
Véget ért az energiahatékonyságról szóló vita
Több hónapon át tartó gyümölcsöző eszmecsere és megannyi előremutató hozzászólás után lezárult a Polgári Részvételi Platformon szervezett első vita. Február óta a vita résztvevői megosztották egymással elképzeléseiket arról, hogyan lehetne javítani az energiahatékonyságot, csökkenteni a költségeket és megszüntetni az energiapazarlást.
A platformon a polgárok által Európa minden szegletéből benyújtott ötletek hasznos adalékként szolgáltak az energiahatékonysággal foglalkozó európai polgári vitacsoport megbeszéléseihez. Hamarosan részletes jelentést teszünk közzé az online vita eredményéről. Az Európai Bizottság meg fogja vizsgálni a felvázolt javaslatokat, és azok felhasználásával fogja kidolgozni jövőbeli kezdeményezéseit.
A „Gyűlölet a társadalomban” témával foglalkozó európai polgári vitacsoport benyújtotta ajánlásait az Európai Bizottságnak.
150 véletlenszerűen kiválasztott, együttesen mind a 27 uniós tagállamot képviselő polgár folytatott vitát három hétvégén keresztül arról, hogy milyen okokra vezethető vissza a gyűlölet, mely beárnyékolja társadalmainkat az EU-ban, és milyen eszközökkel lehetne a legeredményesebben fellépni ellene.
Az eszmecsere végeztével a vitacsoportot alkotó polgárok ajánlásokat terjesztettek elő, amelyek hozzá fognak járulni a témával kapcsolatos jövőbeli uniós szabályozás alakításához, és beépülnek majd a készülő bizottsági kezdeményezésekbe.
Mi is az a Polgári Részvételi Platform?
Ez az a fórum, amely teret biztosít Önnek ahhoz, hogy elmondja a véleményét és részt vehessen a mindannyiunkat érintő uniós szakpolitikák megvitatásában.
Az Ön visszajelzései a szakpolitikai döntéshozatali folyamat elengedhetetlen részét képezik. Mindenkinek a véleménye számít, ezért Önt is arra invitáljuk, hogy ossza meg a fórumon meglátásait, javaslatait.
A valós idejű fordításnak köszönhetően Ön az EU 24 hivatalos nyelvének bármelyikén elmondhatja a véleményét, és kapcsolatba léphet polgártársaival. Építsük együtt Európát!
A polgári részvétel szakaszai
- RészvételOnline észrevételek
A Polgári Részvételi Platformon a polgárok megfogalmazzák saját elképzeléseiket, reflektálnak mások hozzászólásaira, valamint szavaznak is róluk
- VitaEurópai polgári vitacsoport
Az észrevételek beépülnek az európai polgári vitacsoportok munkájába, és hozzájárulnak az európai szakpolitikai döntéshozatali folyamathoz
- Követő intézkedésekFellépés a polgárok indítványaival kapcsolatban
A Bizottság rendszeres jelentések alapján megvitatja a vitacsoport által megfogalmazott indítványokat
- VisszajelzésAz eredmény átlátható közlése
A Bizottság tájékoztatja a polgárokat a szakpolitikai intézkedésekről
Ön közzétehet saját hozzászólásokat, helyeselheti mások észrevételeit, vagy megjegyzéseket fűzhet azokhoz. Hozzászólását az EU 24 hivatalos nyelvének bármelyikén megfogalmazhatja. A részvételhez be kell jelentkeznie az EU Login rendszerbe. Új fiók létrehozásához, kérjük, látogasson el az EU Login felületére.
Bejelentkezés után az „Új hozzászólás +” gombra kattintva hozhat létre új hozzászólásokat. Adjon címet a hozzászólásának, majd fogalmazza meg azt 150 és 1500 karakter közötti terjedelemben.
Önnek arra is lehetősége van, hogy megjegyzést fűzzön mások hozzászólásához, illetve „helyeseljen” más hozzászólásokat. A „helyeslés” hasonló funkciót tölt be, mint a „lájkolás” más közösségimédia-felületeken.
Hozzászólásai azonnal megjelennek a felületen, ezért Önnek tiszteletben kell tartania a részvételi szabályokat.
A Bizottság elkötelezetten védelmezi a személyes adatokat. Olvassa el az adatvédelmi nyilatkozatot.
Ezek a kérdések és válaszok a Polgári Részvételi Platform funkcióiról, technikai keretfeltételeiről, tartalmáról és témáiról, valamint a promóciójával kapcsolatos eszközökről szolgálnak tudnivalókkal.
Európai polgári vitacsoportok
Az Európai Bizottság egyik fő célkitűzése, hogy a polgárok nagyobb mértékben vegyenek részt a demokratikus folyamatokban és a szakpolitikák alakításában. Ennek szellemében a Bizottság európai polgári vitacsoportokat hozott létre, melyek az Európai Unió demokratikus életének állandó szereplőivé váltak.
Minden polgári vitacsoportban 150, a 27 tagállamból véletlenszerűen kiválasztott polgár vesz részt, tükrözve Európa sokszínűségét és képviselve a fiatal generációkat. A vitacsoportok ajánlásokat fogalmaznak meg a mindannyiunkat érintő kulcsfontosságú szakpolitikákkal kapcsolatban.
Kövesse figyelemmel a jelenlegi és jövőbeli vitacsoportokkal kapcsolatos legújabb fejleményeket.