![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Η αύξηση της εκπαίδευσης αποτελεί βασικό μέτρο
Προκειμένου να αντιμετωπιστεί επιτυχώς το μίσος στην κοινωνία, θα πρέπει να επικεντρωθούμε σε περισσότερη εκπαίδευση, η οποία θα μας επιτρέψει να διαγράψουμε όλες τις διαφορές που χρησιμοποιούνται συχνά ως βάση και αιτιολόγηση για το μίσος. Όσο περισσότερα γνωρίζουμε ο ένας για τον άλλον, τόσο λιγότερο φοβόμαστε. Ο φόβος είναι η βάση κάθε μίσους, που πρέπει να αντιμετωπιστεί με επιτυχία.
Κοινοποίηση