![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Εκπαίδευση στα δημοτικά σχολεία
Η εκπαίδευση που σχετίζεται με την ένταξη και τη διαφορετικότητα θα πρέπει να ξεκινήσει δεδομένου ότι τα παιδιά είναι αρκετά μικρά. Η πρόσβαση στο διαδίκτυο και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης παρέχει στους νέους πρόσβαση σε μηνύματα μίσους από νωρίς, επομένως η πρόληψή τους είναι ζωτικής σημασίας.
Κοινοποίηση