![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Ο ρόλος των Social Media
Σήμερα, τα social media βρίσκουν άφθονο χώρο στη ζωή του καθενός μας. Αυτά είναι η έδρα πολλών εκφράσεων μη υποκινούμενου μίσους, το οποίο μπορεί να μειωθεί με διάφορες μορφές: από σχόλια, σε ιδιωτικά μηνύματα σε πραγματικές αναρτήσεις για να ενθαρρύνουν το μίσος προς συγκεκριμένες πρωτοβουλίες και ανθρώπους. Ο αλγόριθμος παρεμβαίνει συχνά για να εμποδίσει αδικαιολόγητες εκδηλώσεις μίσους όταν χρησιμοποιεί λέξεις που εμπίπτουν σε ορισμένα σημασιολογικά πεδία. Αυτό συχνά δεν είναι αρκετό, επειδή συχνά χρησιμοποιούνται εξελιγμένες εκφράσεις που αποκρύπτουν μια πραγματική υποτιμητική πρόθεση. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο θα πρέπει να δράσουμε για να προστατεύσουμε κάθε θύμα προσβλητικής ή μισαλλόδοξης συμπεριφοράς με συγκεκριμένο και οριστικό τρόπο, προσπαθώντας να εμποδίσουμε τον «ένοχο» να διαπράξει τη δική του συμπεριφορά.
Κοινοποίηση