![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Όπως το δέντρο, έτσι και ο καρπός
Κατά τη γνώμη μου, τα πρότυπα έχουν πολύ αποφασιστική επιρροή στο τι και πώς θα αντιδράσουμε σε άλλες απόψεις. Αν κοιτάξετε τους σημερινούς πολιτικούς και συχνά τις ομιλίες τους, υπάρχει συχνά έλλειψη κατανόησης των δημοκρατικών, πλουραλιστικών απόψεων. Ο Άλμπερτ Αϊνστάιν είπε πολύ σωστά, δεν ξέρει τίποτα, όλα είναι γνώμη. Νομίζω ότι αν τα πρότυπα πάνε περισσότερο μέσα τους, σταματούν και πιστεύουν ότι ο άλλος μπορεί επίσης να έχει δίκιο να συλλάβει τις απόψεις από ό, τι είναι: Γνώμες, όχι αλήθειες, επειδή υπήρχαν ήδη τόσες πολλές αλήθειες που αργότερα αποδείχθηκαν ψεύτικες ειδήσεις. Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας και προσβλέπουμε στην επόμενη συνεδρίαση στις Βρυξέλλες.
Κοινοποίηση