![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Περνάει από το σχολείο
Μου φαίνεται ότι πρέπει να δημιουργήσουμε προγράμματα αμοιβαίου σεβασμού στο σχολείο. Το σχολείο πρέπει να παρέχει εργαλεία στα παιδιά για την καταπολέμηση του μίσους και της βίας. Η εκπαίδευση είναι το θεμέλιο, διδάσκοντας στα παιδιά την ενσυναίσθηση για να οικοδομήσουν μια κοινωνία φροντίδας. Θα μπορούσε να αναπτυχθεί ένα πρόγραμμα προς αυτή την κατεύθυνση.
Κοινοποίηση