![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Οικογένεια και σχολείο
Πιστεύω ότι η οικογένεια και το σχολείο θα πρέπει να συνεργαστούν για να βοηθήσουν τα παιδιά να εκφράσουν τα συναισθήματά τους και να κατανοήσουν από πού προέρχεται το μίσος και πώς να το μειώσουν. Οι γονείς και το σχολείο θα πρέπει να επικεντρωθούν στη διδασκαλία των παιδιών να σέβονται τους άλλους ανθρώπους, ανεξάρτητα από το πού προέρχονται ή πώς φαίνονται.
Κοινοποίηση