![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Το να αγνοείς είναι μίσος
Θα έλεγα ότι είναι σημαντικό να κάνουμε τους ανθρώπους να αισθάνονται αποδεκτοί και συμπεριληπτικοί, χωρίς να τους αγνοούμε και να προσπαθούμε να χρησιμοποιήσουμε γλώσσα χωρίς αποκλεισμούς, την οποία όλοι μπορούν να κατανοήσουν και στην οποία μπορούν να αναγνωρίσουν ο ένας τον άλλον. Ακόμη και η άγνοια είναι μια μορφή μίσους, χειρότερη ίσως από τις προσβολές, επειδή κάνει το άτομο να αισθάνεται άχρηστο.
Κοινοποίηση