![](/participation/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBdG9EIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--f0b01376ab4c9c2e6d8e41e8adc404373018c08f/AH%20BANNERS%20(5).png)
Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Η εκπαίδευση είναι το κλειδί στον αγώνα για ισότητα
Πιστεύω ότι είναι σημαντικό να διδάξουμε στα παιδιά από μικρή ηλικία να κατανοούν και να καταπολεμούν την ανισότητα. Γιατί πρέπει να μάθουμε να βάζουμε τον εαυτό μας στη θέση των άλλων για να αναπτύξουμε σεβασμό για τους άλλους. Αν υπάρχει τόση βία εναντίον εθνοτικών, σεξουαλικών μειονοτήτων, κλπ., είναι επειδή τα άτομα δυσκολεύονται να προβάλουν τον εαυτό τους.
Κοινοποίηση