Αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία
Πείτε τη γνώμη σας και επηρεάστε τη χάραξη πολιτικής
Αντιμετώπιση του μίσους με την προώθηση θετικών μηνυμάτων στα μέσα ενημέρωσης
Η αντιμετώπιση του μίσους στην κοινωνία είναι μια πολύπλοκη και μακροπρόθεσμη διαδικασία. Η προώθηση θετικών προτύπων και μηνυμάτων από τα μέσα ενημέρωσης μπορεί να συμβάλει στην καταπολέμηση των αρνητικών στερεοτύπων που συχνά τροφοδοτούν τη ρητορική μίσους και τα εγκλήματα μίσους. Αυτό περιλαμβάνει την προτίμηση σε μηνύματα (στα μέσα ενημέρωσης) που προωθούν το σεβασμό και τις διαφορετικές κουλτούρες, πεποιθήσεις και ταυτότητες.
Κοινοποίηση