Ugrás a fő tartalomra

Ifjúságpolitikai párbeszédek

Új párbeszédsorozat

A mentális jóllétnek a fiatalok életének központi prioritását kell képeznie

Avatár Hivatalos hozzászólás

A résztvevők elmondták, hogy a mentális egészség ugyanolyan figyelmet érdemel, mint a fizikai egészség, különös tekintettel arra, hogy a fiatalok egyre nagyobb nyomásnak vannak kitéve az iskolában, a munkában és az interneten. Elmagyarázták, hogy a stressz, a kiégés és a szorongás egyre gyakoribbá válik, de a támogatási szolgáltatások továbbra is korlátozottak vagy nehezen hozzáférhetők. A fiatalok nyíltabb beszélgetéseket szorgalmaztak a mentális jóllétről, a jobb iskolai tanácsadásról, valamint a hozzáférhető és megfizethető mentális egészségügyi ellátásról az egész EU-ban. Azt is hangsúlyozták, hogy küzdeni kell a megbélyegzés ellen, és olyan környezetet kell teremteni, ahol a segítségkérés normálisnak tűnik. Számukra az egészséges elme a tanulás, a kreativitás és a boldogság alapja.

Mi segíthet abban, hogy a mentális jóllét valódi prioritássá váljon az iskolákban, a munkahelyeken és a közösségekben?

Hozzászólások

QR Code

A mentális jóllétnek a fiatalok életének központi prioritását kell képeznie

QR Code

Megerősítés

Kérjük, jelentkezz be

Külső fiókkal férhet hozzá