Dijalozi o politikama za mlade
Novi krug rasprava
Mentalna dobrobit trebala bi biti glavni prioritet života mladih
Sudionici su izjavili da mentalno zdravlje zaslužuje jednaku pozornost kao i fizičko zdravlje, posebno s obzirom na sve veće pritiske s kojima se mladi suočavaju u školi, na poslu i na internetu. Objasnili su da stres, sindrom izgaranja na poslu i anksioznost postaju sve češći, no usluge podrške i dalje su ograničene ili im je teško pristupiti. Mladi su pozvali na otvorenije razgovore o mentalnoj dobrobiti, boljem školskom savjetovanju i pristupačnoj i cjenovno pristupačnoj skrbi za mentalno zdravlje u cijelom EU-u. Također su istaknuli potrebu za borbom protiv stigmatizacije i stvaranjem okruženja u kojem se traženje pomoći osjeća normalno. Za njih je zdrav um temelj za učenje, kreativnost i sreću.
Što bi moglo pomoći da mentalna dobrobit postane pravi prioritet u školama, na radnim mjestima i u zajednicama?
Dijeli
Or copy link