Ifjúságpolitikai párbeszédek
Új párbeszédsorozat
A cukorbetegséggel kapcsolatos tudatosság növelése és a sportba való befogadás támogatása
A résztvevők azzal érveltek, hogy még mindig nem ismerik eléggé a cukorbetegséget, különösen az iskolákban és a sportklubokban. Több figyelemfelkeltő kampányt és megfelelő képzést kértek a tanárok és az edzők számára, hogy a cukorbeteg fiatalok biztonságosan és magabiztosan csatlakozhassanak. A tudás hiánya gyakran kirekesztéshez vezet, vagy attól való félelemhez, hogy rosszul kezelik az olyan helyzeteket, mint a hipoglikémia. Számukra a valódi befogadás azt jelenti, hogy minden fiatalnak lehetőséget kell adni arra, hogy megbélyegzés és akadályok nélkül maradjon aktív.
Mi segítheti az iskolákat és a sportklubokat abban, hogy magabiztosabban támogassák a cukorbeteg fiatalokat?
Megosztás
Or copy link