Dialogi o mladinski politiki
Novo obdobje dialoga z mladimi
Za varnejši internet in večjo odgovornost za vse
Mladi udeleženci in udeleženke so predlagali uvedbo digitalne osebne izkaznice za dostop do družbenih medijev, s katero bi povečali odgovornost ter prispevali k zmanjšanju kibernetskega ustrahovanja in sovraštva na spletu. Strinjali so se z zaskrbljenostjo, da se lahko anonimnost včasih zlorabi, kar omogoča, da se škodljivo vedenje ne preverja.
Hkrati so priznali, da je anonimnost lahko tudi ščit, zlasti za uporabnike v ranljivem položaju.
Za mlade ustvarjanje varnejšega interneta pomeni iskanje pravega ravnovesja – med odgovornostjo in zasebnostjo, svobodo in zaščito.
Kaj bi lahko platforme družbenih medijev in šole storile, da bi internet postal varnejši in bolj podporni prostor za vse?
Deli
Or copy link