Přeskočit na hlavní obsah

Dialogy o politice s mladými lidmi

Nové kolo diskusí

Bezpečnější a zodpovědnější internet pro všechny

Avatar Oficiální příspěvek

Mladí účastníci navrhli zavést digitální ID pro přístup k sociálním médiím – způsob, jak zvýšit odpovědnost a pomoci omezit kyberšikanu a nenávist na internetu. Sdíleli obavy, že anonymita může být někdy zneužita, což umožňuje, aby škodlivé chování zůstalo bez kontroly.

Zároveň uznali, že anonymita může být také štítem, zejména pro uživatele ve zranitelných situacích.

Pro mladé lidi znamená vytvoření bezpečnějšího internetu nalezení správné rovnováhy – mezi odpovědností a soukromím, svobodou a ochranou.

Co by mohly platformy sociálních médií a školy udělat pro to, aby se internet stal bezpečnějším a příznivějším prostorem pro všechny?

Komentáře

QR kód

Bezpečnější a zodpovědnější internet pro všechny

QR kód

Potvrdit

Přihlaste se

Můžete se přihlásit pomocí externího účtu