Прeскачане към основното съдържание

Диалози за политиките с младежта

Нов кръг от обсъждания

Да направим интернет по-безопасен и по-отговорен за всички

Аватар Официален принос

Младите участници предложиха въвеждането на цифрова самоличност за достъп до социалните медии — начин за повишаване на отчетността и за намаляване на кибертормоза и омразата онлайн. Те споделиха опасенията си, че с анонимността понякога може да се злоупотребява, което позволява вредното поведение да остане непроверено.

В същото време те признаха, че анонимността също може да бъде щит, особено за потребители в уязвимо положение.

За младите хора създаването на по-безопасен интернет означава да се намери правилният баланс — между отчетността и неприкосновеността на личния живот, свободата и защитата.

Какво биха могли да направят платформите на социалните медии и училищата, за да направят интернет по-безопасно и по-благоприятно пространство за всички?

Коментари

QR Code

Да направим интернет по-безопасен и по-отговорен за всички

QR Code

Потвърждаване

Моля влез в профила си

Можете да имате достъп с външен профил