Диалози за политиките с младежта
Нов кръг от обсъждания
Да направим интернет по-безопасен и по-отговорен за всички
Младите участници предложиха въвеждането на цифрова самоличност за достъп до социалните медии — начин за повишаване на отчетността и за намаляване на кибертормоза и омразата онлайн. Те споделиха опасенията си, че с анонимността понякога може да се злоупотребява, което позволява вредното поведение да остане непроверено.
В същото време те признаха, че анонимността също може да бъде щит, особено за потребители в уязвимо положение.
За младите хора създаването на по-безопасен интернет означава да се намери правилният баланс — между отчетността и неприкосновеността на личния живот, свободата и защитата.
Какво биха могли да направят платформите на социалните медии и училищата, за да направят интернет по-безопасно и по-благоприятно пространство за всички?
Споделяне
Or copy link