Combaterea urii din societate
Spuneți ce credeți și modelați politicile europene!
„Odio e i social media
Din păcate, pe internet și social media, anumite comportamente au ajuns să fie considerate role și comentarii neproblematice, pline de ură, sunt lăsate fără să se gândească vreodată la consecințe și sunt considerate tolerabile. Tinerii și foarte tineri de astăzi folosesc social media într-un mod disproporționat, fiind zilnic expuși la aceste comportamente vor tinde să perceapă această ură gratuită ca fiind normală. Este necesar să se acționeze pentru o utilizare sănătoasă a internetului de către tineri și să existe norme mai stricte privind hărțuirea și acțiunile gratuite de incitare la ură pe rețelele sociale.
Partajați
Sau copiați link-ul