Treceți la conținutul principal

Combaterea urii din societate

Spuneți ce credeți și modelați politicile europene!

„Odio e i social media

Din păcate, pe internet și social media, anumite comportamente au ajuns să fie considerate role și comentarii neproblematice, pline de ură, sunt lăsate fără să se gândească vreodată la consecințe și sunt considerate tolerabile. Tinerii și foarte tineri de astăzi folosesc social media într-un mod disproporționat, fiind zilnic expuși la aceste comportamente vor tinde să perceapă această ură gratuită ca fiind normală. Este necesar să se acționeze pentru o utilizare sănătoasă a internetului de către tineri și să existe norme mai stricte privind hărțuirea și acțiunile gratuite de incitare la ură pe rețelele sociale.

Cod QR

„Odio e i social media

Cod QR

Confirmați

Vă rugăm să vă autentificați

Puteți accesa printr-un cont extern