Combaterea urii din societate
Spuneți ce credeți și modelați politicile europene!
Educația este cheia luptei pentru egalitate
Cred că este important să-i învățăm pe copii de la o vârstă fragedă să înțeleagă și să combată inegalitatea. Pentru că trebuie să învățăm să ne punem în locul altora pentru a dezvolta respectul față de ceilalți. Dacă există atât de multă violență împotriva minorităților etnice, sexuale etc., aceasta se datorează faptului că indivizii întâmpină dificultăți în a se proiecta.
Partajați
Sau copiați link-ul