Treceți la conținutul principal

Combaterea urii din societate

Spuneți ce credeți și modelați politicile europene!

Educația este cheia luptei pentru egalitate

Cred că este important să-i învățăm pe copii de la o vârstă fragedă să înțeleagă și să combată inegalitatea. Pentru că trebuie să învățăm să ne punem în locul altora pentru a dezvolta respectul față de ceilalți. Dacă există atât de multă violență împotriva minorităților etnice, sexuale etc., aceasta se datorează faptului că indivizii întâmpină dificultăți în a se proiecta.

Cod QR

Educația este cheia luptei pentru egalitate

Cod QR

Confirmați

Vă rugăm să vă autentificați

Puteți accesa printr-un cont extern